Kosmetika a kosmetické služby

Kosmetika Estesophy mne a mé klienty přesvědčila o své nadstrandardní kvalitě

Kosmetikou lze nazvat lidskou činnost pečující o krásu lidského těla. Tato činnost může být prováděna různými prostředky - např. prostředky fyzikálními, chemickými či biologickými. Kosmetika také slouží k odstranění či zakrytí některých tělesných vad či konkrétních fyzických nedostatků. Slovem kosmetika pak nazýváme i různé přípravky a látky, které se používají právě pro tyto účely, v obchodním prostředí se jedná o běžný sortiment kosmetiky, který se obvykle prodává v drogeriích či v parfumeriích. Kosmetické výrobky jsou žádaným artiklem pro mnoho lidí a prodávají se v mnoha provedeních a značkách.


Kosmetické přípravky určené k výraznější dočasné změně vzhledu se nazývají líčidla. Patří mezi ně například makeup, pudr, oční stíny, rtěnka, apod. Jejich hlavní složkou jsou tedy různé pigmenty. Zvláštní význam mají líčidla v divadelní a filmové tvorbě, kde pomáhají dotvořit či zvýraznit charakter postavy nebo vyjádřit její emoce. V posledních letech lze pozorovat nárůst spotřeby kosmetických produktů označovaných pojmy biokosmetika nebo také přírodní kosmetika. Důvody tohoto nárůstu jsou např. velké množství alergických reakcí způsobených vysokým obsahem chemických přísad klasické komerční kosmetiky nebo také etické hledisko - pro získání příslušného certifikátu, umožňující označit produkt jako biokosmetiku, nesmí být finální produkt, ani jeho jednotlivé složky testovány na zvířatech.

Označení BIO postupně proniká do mnoha oblastí života. Slovo BIO, odvozené z řeckého βίος (= život), odkazuje na soulad s přírodou, a právě v tomto duchu se nese i výroba BIO kosmetiky. V praxi to znamená především ohleduplnost k životnímu prostředí, přirozenost a šetrné využívání přírodních zdrojů.

Na počátku výroby BIO kosmetiky stojí ekologické zemědělství se svým kladným vztahem k přírodě, zvířatům, rostlinám i půdě. Kladným výsledkem ekologického zemědělství je zlepšování a udržení dlouhodobé úrodnosti půdy a zároveň pěstování a produkce kvalitních surovin.

Během zpracování kvalitních BIO produktů a kontrolované přípravy BIO kosmetiky se nesmí používat umělé látky, které jsou v ostatních přípravcích zcela běžné. Jedná se zejména o syntetická barviva, konzervanty, ropné produkty, umělé parfémy a látky pocházející z mrtvých zvířat. V rámci výroby BIO kosmetiky je zakázáno testování na zvířatech, či zadat toto testování třetím společnostem. Ekologické výrobě zpravidla podléhají i obaly BIO kosmetických produktů, které jsou recyklovatelné.

Vyjma toho, že BIO kosmetika nezatěžuje životní prostředí, má BIO kosmetika i blahodárný vliv na lidskou pokožku. Díky vysoce kvalitním rostlinným složkám obsahuje BIO kosmetika značné množství vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek. Tyto zdraví prospěšné látky dokáží zcela přirozeně stimulovat pokožku a samozřejmě i všechny její funkce. S ohledem na to, že BIO kosmetika se vyznačuje absencí syntetických přísad, je vysoce minimalizováno riziko alergických reakcí, lidský organismus ji výborně toleruje a je vhodná i pro citlivou a dětskou pokožku.

Autor : Václav Kolesa | Foto : Václav Kolesa | Zdroje : [ cs.wikipedia.org/wiki/Kosmetika ] 
Rubrika: